Spisovatel Ladislav Beran

Několik informací o spisovateli Ladislavu Beranovi, jenž navštívil Albrechtice nad Vltavou.

Narodil se v Písku - v Portyči a dlouhá léta působil na písecké kriminálce. Mezi jeho zájmy patří nejen psaní, chalupaření, malování, ale i starožitnosti. V současnosti se zaměřuje na krimi příběhy ze 30. let 20. století z prostředí písecké pátračky. Jeho povídky jsou velice čtivé a čiší "člověčenstvím".

Mezi oblíbené filmové a televizní detektivy řadí Herkule Poirota a Colomba. Nemá rád, když krev teče z obrazovky a nedají se spočítat nebožtíci. A jeho přání závěrem? Aby čtenáři hodně četli, protože, kdo má rád knihy, má rád moudro. Kdo nemá rád moudro, stává se hlupákem.

Na setkání v knihovně se těší Dana Ryšlavá, knihovnice.

Bylo čerpáno z knihy T. Černého - Jihočeští spisovatelé aneb někteří z mnoha... (i tuto literární encyklopedii si můžete v knihovně vypůjčit).